Demonstracije pred parlamentom

Predstavniki organov vseh slovenskih sindikalnih central so danes demonstrirali pred parlamentom…

člani organov vseh slovenskih sindikalnih central, tudi predsedstvo KSS PERGAM so se danes, 18. oktobra 2010 ob 13. uri zbrali na protestnih demonstracijah pred Parlamentom. Na današnji seji Državnega zbora je na dnevnem redu tudi začetek obravnave novega pokojninskega zakona oziroma pokojninske reforme in zakona o malem delu. Na demonstracijah smo predstavniki sindikatov protestirali in s tem izrazili nestrinjanje s predlogom pokojninske reforme in vsebino zakona o malem delu, ki jih je Vlada poslala v parlamentarno proceduro brez soglasja socialnih partnerjev. V nadaljnjem postopku bomo sindikati skušali s pogajanji doseči še določene vsebinske spremembe obeh zakonov v korist zaposlenih.