Napovedane demonstracije 17.11.2012

KSS PERGAM ne bo pristopila aktivno k organizaciji protestov, napovedanih za 17.11.2012, saj v tem trenutku še potekajo pogajanja o pokojninski reformi in reformi trga dela…

IZJAVA ZA JAVNOST KSS PERGAM v zvezi z demonstracijami, napovedanimi za 17.11.2012

Predsedstvo KSS PERGAM je dne 6. 11. 2012 sprejelo sklep, da KSS PERGAM ne pristopi aktivno k organizaciji protestov, napovedanih za 17. 11. 2012, saj v tem trenutku še potekajo pogajanja o pokojninski reformi in reformi trga dela, glede katerih ocenjujemo, da je še mogoče najti kompromisne rešitve, ki bi bile sprejemljive za vse socialne partnerje. V KSS PERGAM delimo mnenje organizatorjev protestov, da varčevalni ukrepi, ki so bili sprejeti in se napovedujejo tudi za leti 2013 in 2014 niso pot k zagonu gospodarstva ter razvoju Slovenije. V tej luči tudi podpiramo proteste kot legitimno obliko izražanja nezadovoljstva s sprejetimi in predlaganimi ukrepi. Hkrati v KSS PERGAM kot mnogo bolj problematičen ocenjujemo vedno slabši položaj delavcev v Sloveniji in popoln izostanek socialnega dialoga na področju ukrepov v javnem sektorju, zaradi česar so sindikati javnega sektorja v KSS PERGAM pristopili k aktivnostim za zaostrovanje sindikalnega boja.

Dr. Janez Posedi, predsednik KSS PERGAM

V Ljubljani, 6. 11. 2012