Izjava za javnost – PRITISKI NA SINDIKALNE PREDSTAVNIKE V DARS d.d.

V Konfederaciji sindikatov Slovenije PERGAM smo ogorčeni nad novimi poskusi ustrahovanja delavskih predstavnikov, saj smo bili seznanjeni s tem, da poteka v državni družbi DARS več postopkov zoper vidne predstavnike SINDIKATA DELAVCEV DARS, ki deluje v okviru KSS PERGAM. Po naših informacijah je eden od postopkov usmerjen v izredno odpoved delovnega razmerja sindikalnemu zaupniku, kar je še veliko bolj grozljiv poskus zatiranja sindikalnega delovanja, kot so bile v preteklosti zlorabe opozoril pred krivdnimi odpovedmi delovnega razmerja, na kar smo slovenske sindikalne centrale večkrat opozarjale. V KSS PERGAM smo nad takim ravnanjem delodajalca, ki je povrh vsega državno podjetje, zgroženi, in upravo družbe DARS pozivamo, da postopke nemudoma ustavi, ter svoje aktivnosti usmeri v krepitev socialnega dialoga o ravni delavskih pravic v podjetju. Pričakujemo, da bo k ravnanju skladno z akti, ki opredeljujejo korporativno upravljanje družb v državni lasti in etičnim kodeksom, vodstvo DARS pozval tudi SDH, kot upravljalec kapitalskih naložb v državni lasti, v primeru nadaljevanja s postopki pa resno razmislil tudi o zamenjavi vodstva DARS.

V priponkah objavljamo IZJAVI ZA JAVNOST  KSS Pergam in Sindikata delavcev DARS  v zvezi s PRITISKI NA SINDIKALNE PREDSTAVNIKE V DARS d.d.,  ki smo ju danes poslali medijem:

Naslovna slika: Protestni shod DARS, 21.6.2024 (foto: arhiv KSS Pergam)