DELO REVIJE: bitko smo dobili v fotofinišu

Reševanje prezadolžene družbe DELO REVIJE je v petek, 19. avgusta 2011 doseglo vrhunec. V KSS PERGAM smo se…

Reševanje prezadolžene družbe DELO REVIJE je v petek, 19. avgusta 2011 doseglo vrhunec. V KSS PERGAM smo se med dvema možnima najemnikoma blagovnih znamk, Adrio Medio in skupino Krater, postavili na stran slednje. Razlog za to odločitev tiči predvsem v zagotovilih, ki sta jih omenjeni družbi dali v zvezi s prevzemom delavcev, ki so do sedaj te revije ustvarjali. Ker je v zadnjih dneh Adria Media dajala v javnost informacije, da ne ve, koliko ljudi bo prevzela, saj da bo ”vzela najboljše na trgu”, se je očitno tudi družba KBM Leasing, ki ima zdaj v lasti blagovne znamke, odločila v prid skupini Krater. Bitka se je torej odločila v fotofinišu.

Pri odločitvi družbe KBM Leasing je veliko vlogo igralo tudi jamstvo, ki ga je dala njena matična družba (Nova kreditna banka Maribor) na sestanku s sindikati pred dobrim mesecem dni. Prav tako so svojo vlogo odigrali delavci DELA REVIJ, ki so se v zadnjem času prav po zaslugi KSS PERGAM jasno in nedvoumno postavili na stran skupine Krater. S skupino Krater, ki obvladuje grafično dejavnost, imamo v KSS PERGAM že dolgo časa pogodbeni odnos, saj to dejavnost pokrivamo kot edina sindikalna centrala v tej državi. To nam daje tudi upanje, da bomo uspeli delavce in t.i. honorarce z DELA REVIJ prenesti na novega delodajalca pod čim ugodnejšimi pogoji, nadaljnji izziv pa nam prav gotovo predstavlja ureditev položaja honorarcev, ki zdaj opravljajo svoje delo večinoma brez pogodb in v primerjavi z redno zaposlenimi ne uživajo prav nobene pravne zaščite.