Sprememba ZAKONA O MINIMALNI PLAČI potrjena v DS RS

V sredo, 25.11.2015 je Državni svet RS zavrnil predlog odložilnega veta na Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o minimalni plači na pobudo Interesne skupine delodajalcev…

SPREMEMBA ZAKONA O MINIMALNI PLAČI POTRJENA V DRŽAVNEM SVETU

V sredo, dne 25. 11. 2015, je Državni svet RS zavrnil predlog odložilnega veta na Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o minimalni plači na pobudo Interesne skupine delodajalcev. S tem je uspešno zaključena skupna akcija sindikalnih central, v kateri je aktivno sodelovala tudi Konfederacija sindikatov Slovenije PERGAM, in ki prinaša pravičnejšo definicijo minimalne plače.

V skladu z novo definicijo minimalne plače bodo iz nje izvzeti dodatki za nočno, nedeljsko in praznično delo, nova ureditev pa bo veljala od 1. 1. 2016 dalje.

Vsem našim sindikalnim zaupnikom in članom, ki so z zbiranjem podpisov na terenu aktivno sodelovali v tej akciji, se iskreno zahvaljujemo za pomoč in sodelovanje in jim čestitamo ob tem velikem uspehu. S to akcijo smo tudi v praksi uresničili naše geslo:

SKUPAJ * SOLIDARNI * MOČNEJŠI