Potek postopka stečaja v Radeče Papir

Predsednik Pergama v izjavi za javnost izraža skrb v zvezi s potekom stečajnega postopka v podjetju Radeče Papir…

IZJAVA ZA JAVNOST:

V KSS Pergam smo bili prijetno presenečeni ob novici, da se za nakup papirnice v Radečah resno zanimajo ugledni turški poslovneži. Po vseh zapletih v zadnjem letu in stečaju podjetja Radeče papir smo bili nekoliko skeptični, ali se bo zgodba izšla v korist zaposlenih in lokalne skupnosti, ki živi s papirništvom več stoletij.

Nas pa nekoliko skrbi počasnost postopkov v zvezi s prodajo stečajne mase resnemu kupcu. V KSS Pergam ocenjujemo, da bi zavlačevanje stečajnih postopkov lahko preprečilo ugoden razplet za papirništvo v Radečah.

Zato pozivamo vse vpletene določevalce, da maksimalno pospešijo postopke sprejemanja odločitev, saj čas v tem primeru ni zaveznik ne upnikov in ne bivših delavcev Radeče papirja.

Dr. Janez Posedi, predsednik KSS PERGAM

Ljubljana, 5. 9. 2012