Stavka v CP Ljubljana je preložena

Glede na to, da je bila izpolnjena stavkovna zahteva glede izplačila plač za mesec junij, je stavkovni odbor Sindikata CP Ljubljana preložil začetek stavke…

IZJAVA ZA MEDIJE:

Stavkovni odbor Sindikata Cestnega podjetja Ljubljana se je danes sestal in proučil nastale razmere. Glede izvedbe jutrišnje stavke je Stavkovni odbor Sindikata Cestnega podjetja Ljubljana sprejel sklep, da bo, glede na dejstvo, da je bilo eni izmed stavkovnih zahtev ugodeno, začetek stavke preložil predvidoma do 27. 08. 2012.

Vodstvo podjetja je z današnjim dnem izpolnilo stavkovno zahtevo glede izplačila plač za mesec junij, kar je vplivalo na odločitev o preložitvi začetka stavke. Ocenjujemo, da so ostale stavkovne zahteve, povezane s prihodnostjo in varnostjo delovnih mest v podjetju, do predvidenega datuma, to je 27. 08. 2012, rešljive. V kolikor bo doseženo ustrezno soglasje glede odprtih vprašanj, bo stavka odpovedana.

Sindikat Cestnega podjetja Ljubljana; predsednik stavkovnega odbora: Skvarča Janko

Konfederacija sindikatov Slovenije PERGAM; predsednik: Dr. Janez Posedi

Ljubljana, 09. 08. 2012